ایجاد یک SSL Certificate

اگر وب سرور شما در حال حاضر دارای یک Certificate است ، می توانید از همان استفاده کنید . در غیر اینصورت هم می توانید از یک CA درخواست Certificate بدهید و یا کاری که ما در اینجا برای ساده کردن کار انجام داده ایم را انجام دهید و یک Self-Signed SSL Certificate برای سرور ایجاد کنید و از همان استفاده کنید. به قسمت IIS Manger بروید . بر روی سرور مورد نظر در سمت چپ تصویر کلید کنید . از قسمت IIS گزینه Server Certificates را انتخاب کنید و بر روی Create Self-Signed Certificate کلیک کنید . نام این Certificate را ITPRO FTPS Certificate بگذارید. 


ssl


مشخص کردن محدوده Data Channel برای FTP
 

مجددا از همان قسمت قبلی سرور مورد نظر را انتخاب کنید. گزینه FTP Firewall Support را انتخاب کنید .توجه کنید که این قسمت را حتما از طریق سرور انتخاب کنید ، انتخاب سایت در اینجا ممکن نیست زیرا این محدوده از طریق سرور به سایت ها اعمال می شود. اگر در اینجا سایت FTP را انتخاب کنید گزینه مورد نظر grayed-out خواهد بود. در اینجا هم محدوده پورت هایی که در فایروال درست کرده بودیم را تعیین کنید. ( 55000 تا 56000 ) ، توجه کنید که اگر فایروال شما عملیات NAT را نیز انجام می دهد ، حتما آدرس IP معتبر یا Valid فایروال خود را نیز در اینجا وارد کنید. 

ssl


قرار دادن Certificate بر روی سایت FTP مورد نظر
 

بر روی FTP سایت مورد نظر خود کلیک کنید . قسمت FTP SSL Settings را باز کنید . از قسمت SSL Certificate نام Certificate ای که بصورت Self-Signed در مرحله قبلی ایجاد کرده بودید را انتخاب کنید و از گزینه های پایین Require SSL Connection را انتخاب کنید و گزینه Apply را کلیک کنید. 


ssl

Restart کردن سرویس IIS


خوب در اینجا باید شما سرویس FTP یا سرور IIS را Restart کنید تا تنظیماتی که انجام داده اید اعمال شود. نکته قابل توجه در اینجاست که اگر سرویس FTP یا حتی سرور IIS را از کنسول IIS Manager بتوانید Restart کنید ، باز هم تنظیمات اعمال نخواهد شد و برای اینکار حتما بایستی از قسمت Control Panel و قسمت Services گزینه Microsoft FTP Service را انتخاب و آنرا Restart کنید. 

تنظیمات FTP Client


توجه کنید که استفاده از FTP و SSL بدون داشتن نرم افزارهای جانبی اتصال به FTP و با استفاده از Windows Explorer و Internet Explorer ممکن نیست و این نرم افزارها قادر به برقراری چنین ارتباطی نیستند . بنابراین پیشنهاد می کنیم از نرم افزاهایی مثل Filezilla برای اتصال به FTP سرور خود استفاده کنید . تنظیمات این کلاینت رو در حالت passive mode و Explicit SSL قرار داده و به سرور متصل شوید. 
  • 0 کاربر این را مفید یافتند
آیا این پاسخ به شما کمک کرد؟

مقالات مربوطه

دایرکت ادمین چیست؟

دایرکت ادمین کنترل پنل ساده ، محبوب و پرسرعت : Direcadmin ، Cpanel و Parallels محبوب ترین...

ریدایرکت (Redirect) در دایرکت ادمین

گاهی میخواهیم بنا به دلایلی(اعم از تغییر آدرس سایت و یا SEO) کاربر را به آدرسی جدید هدایت...

نحوه انتخاب نام دامنه مناسب

1. نام دامنه بایستی کوتاه ومختصر و کمتر از 12 حرف باشد، نمونه ای از دامنه های کوتاه و روان...

پاک کردن کش در مرورگر فایرفاکس و گوگل کروم

کش مرورگر, به قسمتی از مرورگر گفته میشود که مطالب و داده های سایت ها و وبلاگ ها ( در کل هر چیزی...

مدیریت فایلها در کنترل پنل DirectAdmin

چطور فایلها را در دایرکت ادمین مدیریت کنم ؟ جهت دسترسی به File Manager و مدیریت فایلها بعد از...