نکاتی در مورد دامنه آی آر

 
1-    دامنه های آی آر را می‌توانید در دو بازه 1 و 5 ساله ثبت یا تمدید کنید.
2-    دامنه را نمیتوانید بیش از 6 سال تمدید کنید.یعنی اگر اکنون دامنه را تا 6 سال آینده تمدید کرده‌اید، دیگر امکان تمدید ندارد.(اعتبار دامین نمی تواند بیش از 6 سال از تاریخ جاری باشد.)
3-    دامنه را توسط هر شرکتی که ثبت کنید، در صورتی‌که شناسه ایرنیک خود را به عنوان صاحب امتیاز (شناسه اصلی) وارد نمایید دامنه حتما به نام شما و تحت مالکیت شما خواهد بود.پس نگران این موضوع نباشید.
4-    پس از ثبت، دامنه به مدت 10 روز رزرو می‌شود و در whois اطلاعات شما را نمایش می‌دهد.در صورتی‌که دامنه، نامی خاص داشته باشد، ایرنیک تقاضای مدرک می‌کند و تا زمانی که مدارک  را برای ایرنیک ارسال نکنید دامنه شما فقط در حالت رزرو اولیه است و در صورتی که مدارک مورد نیاز را ارسال نکنید، بعد از 10 روز آزاد می‌شود. در این صورت ایرنیک هزینه پرداختی را به حساب کاربری شما (در صورتی که مستقیم از ایرنیک خرید کرده اید) و یا حساب نمایندگی نماینده ای که که ثبت را برای شما انجام داده است عودت می دهد و نماینده نیز می بایست مبلغ برگشتی را به اکانت کاربری شما عودت دهد تا بتوانید مجددا اقدام به ثبت دامنه نمایید.
5-    اگر مدارک را ارسال کردید و ایرنیک پذیرفت،‌ دامنه به صورت قطعی ثبت می‌شود. لازم به ذکر است که پیگیری برای ارسال مدارک به عهده کاربر می‌باشد و شرکت آسان رایان هیچ‌گونه دخالتی در روند تایید دامنه آی آر از سمت ایرنیک ندارد. پس خواهشمند است مکاتبات خود را با ایرنیک انجام دهید و موارد خواسته شده را برای ایرنیک ارسال نمایید.
6-    دامنه چندین وضعیت دارد. زمانی که آزاد (Available) است شما می‌توانید آن را  ثبت کنید. زمانی که فعال(Active) است تا  زمانی که مالک دامنه اقدام به تمدید آن می‌کند، مالکیت دامنه در اختیار صاحب امتیاز آن است اما اگر دامنه را تمدید نکند، دامنه آزاد می‌شود و هر کسی می‌تواند آن را ثبت کند. در صورتیکه دامنه را هنگام موعد مقرر تمدید نکنید  منقضی (Expired) می‌شود. انقضا  دو مرحله دارد. در 30 روز اول انقضا، مالک دامنه هر زمان که بخواهد می‌تواند دامنه را تمدید کند تا مجددا به حالت فعال دربیاید. در 30 روز دوم دامنه قفل(Lock) می‌شود. در این مرحله مالک باید علاوه بر هزینه تمدید، هزینه قفل گشایی  را نیز که معادل هزینه 1 سال تمدید دامنه آی آر است اضافه پرداخت کند. در صورتیکه بعد از 60 روز دامنه تمدید نشد، آزاد می‌شود و هر کسی می‌تواند آن را به نام خود ثبت کند.
  • 1 کاربر این را مفید یافتند
آیا این پاسخ به شما کمک کرد؟

مقالات مربوطه

ساب دامین یا ساب فولدر؟ کدام یک تاثیر بیشتری بر روی سئودارد؟

سوال یکی از متداول ترین سوالات طراحان سایت و سئوکارها است آیا میزان اثربخشی آنها بر روی سئو...

بهینه سازی سرور

این یک واقعیت است که کند باز شدن سایت منجر به از دست دادن بازدیدکنندگان میشود. جلوگیری از دست...

رکورد SPF چیست؟

SPF Record مخفف عبارت Sender Policy Framework به معنای چهارچوب سیاست های ارسال کننده (ایمیل...

افزودن دامنه به صورت addon در کنترل پنل دایرکت ادمین

هنگامی که بخواهیم در یک هاست بیش از یک سایت راه اندازی کنیم به این معنی که علاوه بر سایت اصلی...

MIME Type در دایرکت ادمین

این ویژگی به شما امکان تعریف نوع فایل های جدیدی را خواهد داد MIME یا Multipurpose Internet Mail...